Teikiamos paslaugos:
- vaikų mitybos organizavimas;
- pirmos pagalbos suteikimas;
- vaikų dienos režimo priežiūra;
- tinkamų sanitarinių sąlygų užtikrinimas įstaigoje;
- padeda kurti sveiką, saugią aplinką;
- organizuoja sveikatingumo renginius;
- sanitarinio švietimo darbas
Kaip sukurti Vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą? (skaityti)
Kaip sugeneruoti pažymėjimo peržiūros kodą galite matyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=5J18TuMTgHA
Gruodžio mėnesio veiklos
NEMOKAMŲ VEIKLŲ KALENDORIUS „IR KŪNUI, IR SIELAI“:http://www.sveikatosbiuras.lt/files/Main/files/Gruod%C5%BEio%20m%C4%97n.%20kalendorius.pdf
PROGRAMA „JUDU SVEIKAI“:http://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/programos-judu-sveikai-organizatoriai-kviecia-prisijungti-naujus-dalyvius-19412.html
PRAKTINĖS GRIUVIMŲ PREVENCIJOS PAMOKOS: http://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/praktines-griuvimu-prevencijos-pamokos-puiki-investicija-i-savo-sveikata-ir-gerove-19413.html
PASKAITOS APIE SVEIKATAI PALANKIĄ MITYBĄ: http://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/sveikatai-palanki-mityba-verta-zinoti-19416.html
Šią savaitę oficialiai prasidėjo gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir
AIDS centro (ULAC) duomenimis, 39-ąją šių metų savaitę (rugsėjo 23–29
d.) bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 54,1 atv./10 tūkst.
Lietuvos gyventojų ir tai žemesnis rodiklis nei pernai (2018 m.) tuo
pačiu laikotarpiu – 61,9atv./10 tūkst. gyv.
http://www.ulac.lt/…/pranesi…/prasideda-naujas-gripo-sezonas
SVEIKI VAIKŲ DANTUKAI :)
ALKSNIUKO VITAMINŲ SODAS
Rugsėjo 27d, L/d "Alksniukas", vyko netradicinė pamokėlė, "Alksniuko vitaminų sodas", kurioje svečiavosi mūsų draugai iš L/d "Švyturėlis".
Veiklos metu su vaikais kalbėjome apie daržovės, kas užaugo per sezoną, kokių produktų reikėtu įtraukti į savo kasdieninę mitybą. Vaikai patys gaminosi salotas, uždavė vienas kitam mįslės ir smagiai praleido laiką.
Paseksiu jums pasaką, kaip kartą virtuvėje susiginčijo maisto produktai, kuris iš jų svarbiausias.Didžiausias pasipūtėlis iš visų buvo cukrus, Sėdėdamas prabangioje cukrinėje savo saldžiu balsu pradėjo girtis, kad be jo visi kaip be rankų: ir į arbatą, ir į uogienę, ir į varškę, ir į kompotą jį deda. Jis yra visur ir saldainiuose, ir tortuose, ir saldžioje kriaušėje. Net braškes valgo su cukrumi, o kiti jo manymu niekam tikę ir nereikalingi. Cukrui paprieštarauti ketino druska su pipirais, bet juos užgožė pienas. Staiga pabalęs iš pykčio jis grėsmingai šaukė, kad cukraus kalbos yra gryna nesąmonė. Juk net mažiausi vaikai žino, kad pienas yra svarbiausias. Jį geria nuo pat gimimo. Be pieno produktų žmonės neištvertų nė dienos. Pienas, kefyras, jogurtai, sviestas, sūriai, sūreliai, o ką jau kalbėti apie jo didenybę ledus. Juk pienas ir pieno produktai turi daug kalcio, o tai yra labai svarbu kaulas ir dantims. Pieno kalba buvo tokia karšta, kad net užvirė ir ėmė lietis prie kraštus. Pasipiktinusi pieno kalbomis iš keptuvės įkaitusi pašoko žuvis. Jos argumentai buvo trumpi ir aiškūs. Esu ir gardi, ir naudinga. Esu vitaminų A, D šaltinis. Esu svarbiausia. Aršiausi iš visų buvo vaisiai ir daržovės, kurie norėjo visus nutildyti ir perrėkti. Jiems atrodė kad, nieko nėra svarbiau už augalinį maistą, mat visi varpai, puodeliai ir šakutės skalambija valgykite kuo daugiau vaisių ir daržovių. Taigi vaisiai ir daržovės yra sveikatos ir energijos karaliai. Taip aiškindami savo tiesą, pomidoras su pipiru dar labiau, įraudo. Morka išdidžiai ištiesė savo oranžinę nosį, agurkas pažaliavo iš įsiūčio, o kopūstas nuo pagyrų dar labiau išsipūtė. Bananas su apelsinu kažką neaiškiai murmėjo užsienio kalba bandydami paaiškinti vietiniam obuoliam savo pranašumus, tuo pat metu iš duoninės iššoko bandelė su džemu ir ėmė kumščiuoti sausainius. Niekas nieko negirdėjo. Visi kalbėjo, šaukė, aiškino dešrelės pykosi kiaušiniais, kotletai su pupelėmis. Visa virtuvė tapo mūšio lauku. Girdėjosi tik aš, aš, aš. Išsiplieskusių barnių lauke į namus sugrįžo šeimininkas nešinas duonos kepalėliu. Kas čia darosi, kodėl čia liepsnoja toks ginčas, reikia kuo greičiau užgesinti ir paėmęs stiklinę vandens šliukštelėjo ant išsikarščiavusių produktų, juk taip ir virtuvė gali užsidegti. Tada nužvelgęs maištininkus taikiai tarė:
Nusiraminkite. Visi jūs esate labai svarbūs, tik vienų produktų reikia valgyti daugiau, kitų mažiau. Grūdiniai produktai: duona, kruopos, makaronai yra maisto pagrindas. Daržovės ir vaisiai irgi yra labai naudingi, o ypač tie, kurie auga mūsų krašte. Mat atvežtiniai yra apipurkšti nuo gedimo saugančiais chemikalais, kuriuos būtina itin kruopščiai nuplauti. Rečiau galima vartoti: mėsą, žuvį ir pieno produktus. Nors saldumynai yra maisto produktai piramidės viršūnėje lyg karaliai, tai nereiškia, jog jie yra svarbiausi. Saldumynus reikėtų valgyti su saiku, mat jie nėra naudingi. Tada kiek su saiku, mat jie nėra naudingi. Tada kiek susimastęs virtuvės triukšmadarių paklausė, o vis dėl to kas yra pats svarbiausias? Be ko negalima išgyventi nė dienos kitos. Šį kartą visi tylėjo. Be VANDENS – paaiškino. Vanduo ne todėl svarbus, kad užgesino šį ginčą, bet vanduo yra gyvybės pagrindas. Be maisto galima išgyventi mėnesį, o be vandens daugiausiai savaitę. Išgėręs stiklinę vandens, padėkojo visiems produktams už jų teikiamą energiją, kurios reikia širdies plaukimui, kvėpavimui, judėjimui, darbams, mokslams, žaidimams ir net miegui. Tada ramiai atsipjovė šiltos šviežios ruginės duonelės. Metas užkasti. Virtuvėje įsivyravo taika ir ramybė. O jus vaikai ar mėgstate duonelę?
(Tekstas: TRAKŲ SAVIVALDYBĖS LENTVARIO LOPŠELIS-DARŽELIS „SVAJONĖLĖ“,http://www.svajonele.lt/naujenos/pasakele-apie-sveika-mityba/)
Nuotaikingas susitikimas su sveikos gyvensenos propaguotoja Joana Bartaškiene.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai š. m. spalio 11 d. (penktadienį) 11.00 val. (Dariaus ir Girėno g. 10, Sporto rūmai, Klaipėda) pakvies Joaną Bartaškienę susitikti su Sveikatos biuro vykdomų programų „Judu sveikai“, „Širdies ritmu“, „CHRODIS+“ dalyviais ir visais norinčiais linksmai, aktyviai praleisti laiką bei motyvuoti save pokyčiams. Renginio viešnia ne tik papasakos, kas jai padeda išlikti tokiai žvaliai, bet ir pasidalins patarimais, padedančiais kuo ilgiau išlaikyti jaunystę, praves nuotaikingą mankštą.
Būtina išankstinė registracija mob. tel. 8 640 93343
UNICEF vaikų bėgimas "Už kiekvieną vaiką"
Renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus.
Švenčiant JT Vaiko teisių konvencijos 30-ties metų jubiliejų, UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks 6 Lietuvos miestuose. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Garbė atidaryti UNICEF bėgimus Lietuvojeir bėgti pirmiesiems teko Klaipėdos miesto vaikams.
Kviečiame dalyvauti BURBULŲ ŠVENTĖJE „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“. Renginys skirtas mėnesio prieš rūkymą ir Pasaulinės dienos be tabako minėjimui.
Gegužės 31 d. 17 val. susitikime Karlskronos aikštėje, kur drauge su Linksmuoju lagaminu į orą leisime burbulus milžinus. Tai šventė, kurios metu žadinsime ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų smalsumą, geranoriškai dalinsimės informacija tabako prevencijos tema ir/ar individualiai atsakysime į klausimus šia tema.
Šiuo renginiu norima atkreipti dėmesį į tai, kad:
Dalyvaudami šventėje galime būti pavyzdžiu savo ir kitų vaikams. Kartu praleistas laikas vienija, stiprina ir įkvepia džiaugsmu.
Renginys viešas. Jo metu gali būti filmuojama ir fotografuojama.
Šeimos požiūris į vaiko adaptacija ugdymo įstaigoje:
Spartūs sociokultūriniai pokyčiai visuomenėje lemia vaikų ugdomąją aplinką šeimoje, kurią, siekiant suvokti, kaip ji veikia vaiko asmenybės ugdymąsi reikia analizuoti ir suprasti. Ypač svarbi aplinka saviugdos laikotarpiais- nuo gimimo iki jaunesnio mokyklinio amžiaus. Mat šiuo laikotarpiu besiugdanti asmenybė įgyja adaptacijos savybių, kurių kokybė priklauso nuo potyrių įvairovės. Taigi adaptavimusi darželyje tenka lemiamas vaidmuo, svarbi vaiko savijauta, kaip jis jausis naujoje aplinkoje. Adaptacijos laikotarpiu taip pat pakinta vaiko sveikata, nervų sistemos funkcijos. Staiga pakeisti įpročius, greitai adaptuotis, sudėtingas dalykas, o kai kuriems vaikams neįveikiamas uždavinys. Vadinasi šeima yra svarbiausias veiksnys vaiko raidai, jo socialiniam elgesiui bei požiūriui. Taigi šeima įtakoja nemažai kaip vaikas prisitaikys ugdymo įstaigoje.
Egzistuoja daugelis veiksnių lemiančių veiksminga vaiko adaptacija. Tėvams išleidžiantiems vaiką į ugdymo įstaigą natūraliai kyla probleminiai klausimai: „ar vaiku gerai rūpinsis?“, „ar jis gerai jausis?“. Norėdami suprasti adaptaciją susiduriame su problema- kaip padėti vaikui sėkmingai adaptuotis ugdymo įstaigoje?
Skirtingais vaiko raidos amžiaus tarpsniais tėvai turi užtikrinti tinkamas sąlygas sėkmingai išspręsti skirtingus raidos iškeltus uždavinius, kurių išsprendimo kokybę lemia adaptavimosi savybių įgijimo kokybę. Vaiko potyriai tiesiogiai yra susiję ir labiausiai priklausomi nuo pirminės institucijos- šeimos. Pagrindinis tėvų leidžiančių vaikus į darželius, noras yra tai, kad darželis tenkintu jų vaikų poreikius, vaiko gerovė yra dėmesio centre.
Pirmasis kontaktas su nauja aplinka turi būti orientuotas emocionaliai ir socialiai į vaiką.
Pažintis su nauja įstaigą turi būti užmegzta dalyvaujant bent jau vienam iš vaiko tėvų.
Adaptacija ugdymo įstaigoje yra pirmasis perėjimas tarp dviejų mokomųjų aplinkų, t.y. šeimos ir ugdymo įstaigos aplinka. Vaikai sėkmingai pritampa prie darželio, kai tėvai ir pedagogai veikia išvien- jautriai ir protingai atsižvelgdami į vaikų poreikius.Vaikai sėkmingai pritampa prie darželio, kai tėvai ir pedagogai veikia išvien- jautriai ir protingai atsižvelgdami į vaikų poreikius
Įsitraukdami į ugdymo procesą tėvai gerina vaiko adaptacinius gebėjimus, skatina vaiko pasitikėjimo savimi jausmą.
Rekomendacijos tėvams:
KEISKIME MITYBOS ĮPROČIUS
KAIP MES LIPDĖM SVEIKUOLĮ SNIEGO SENĮ
(veiklą pristatė KVK kolegijos studentė Danielė Budrytė)
KIEK REIKIA SUVALGYTI VAIKUI?
Tėvams akivaizdu: kai vaikas kone visiškai nevalgo arba kai valgo per daug, tai matyti iš žandukų. Tačiau galbūt jūsų vaikas tarsi vidutinis? Kaip įvertinti, ar jis valgo pakankamai, ar daugokai? 1-3 metų vaiko mitybai apibūdinti puikiai tinka žodis – išrankumas. Natūralu, kad dvimetuko apetitas gali svyruoti ir keistis kas dieną. Mažyliai paprastai būna per daug užsiėmę, kad pavalgytų, – po kelių kąsnių jie jau sprūsta nuo stalo pažaisti. Vis dėlto daugumą valgių ir užkandžių patiekite būtent prie stalo, kad valgymas čia taptų įpročiu. Tarp pagrindinių patiekalų valgymo turi praeiti maždaug 4 val., o užkandžių galima duoti laikotarpiu tarp jų. Jei užkandis sotus, pertrauka tarp pagrindinių valgymų gali būti ilgesnė. Tai padeda vaikučiui normuoti alkį ir augti normalaus svorio. Vaikas, kuris nuolat kažką kramsnoja, niekada nesijaus alkanas ir vengs pagrindinių patiekalų, be to, greitai spruks nuo stalo, bet netrukus vėl prašys užkąsti.
Venkite papirkinėjimo bei įkalbinėjimo, pažadų, ką vaikas gaus, jei suvalgys dar, taip pat nejunkite filmukų. Taip, trumpalaikė nauda bus – jis išties praris truputį mėsos su pomidoru, bet taip elgdamiesi jį išmokysite suvalgyti daugiau, nei norisi, ir galiausiai tai virs persivalgymu. Be to, iškreipsite maisto suvokimą – jei mažieji daržoves valgys kaip „fui“ maistą, kad gautų skanaus „niam“ maisto, jie niekad jų taip ir nepamėgs.
4-6 metų vaikučiai tampa savarankiškesni ir reikia atkreipti dėmesį į kitus dalykus. Anksčiau tiksliai žinojote, ko ir kiek vaikas suvalgė, o dabar viskas pasikeitė: tokio amžiaus vaikai mažiausiai 40 proc. kalorijų suvartoja ne namuose, bet darželyje ar pas draugus. Jūsų užduotis – stengtis, kad tas maistas būtų kuo sveikesnis. Pirma – rūpinkitės tuo, kas jo užkandžių dėžutėje, ir domėkitės darželio valgiaraščiu. Atėję galėtumėte pastebėti, kiek vaikas suvalgo ar galbūt kodėl nevalgo, padėti jam kartu su auklėtojomis įveikti kylančius sunkumus (vien jūsų buvimas gali teigiamai paveikti). Tėvai turėti rūpintis maitinimo režimu bei patiekalų vertingumu, o jų kiekius derėtų reguliuoti mažiesiems. Juk vaikas vieną dieną gali suvalgyti dvi kažkurio patiekalo porcijas, o kitą dieną to paties patiekalo vos kelius kąsnelius tenuryti. Jei jis guvus, linksmas, atrodo sveikai ir valgo pagal režimą, negaudamas saldumynų ir sulčių tarp valgymų, viskas bus gerai.
MANDALŲ SPALVINIMAS
Mandala- yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę arba psichologinę tvarką.
VAIKAI BUVO SUPAŽINDINTI SU MANDALŲ RAŠTAIS, KALBAMA APIE TAI KAIP JIE JAUČIASI, KAS DŽIUGINA, LINKSMINA. KAS JUOS NURAMINA, KAI NĖRA NUOTAIKOS. VAIKAMS BUVO PASIŪLYTA NUSPALVINTI NEDIDELĮ PAVEIKSLIUKĄ (MANDALĄ). ŠIUO UŽSIĖMIMO METU BUVO STEBIMA KAIP VAIKAI GEBA SUKONCENTRUOTI DĖMESĮ, KOKIE JAUSMAI KYLA.
SNIEGO MŪŠIS
VAIKAMS IŠTIES SVARBU KUO DAUGIAU JUDĖTI, BŪTI LAUKE, PAKVĖPUOTI GRYNU ORU. TODĖL NUSPRENDĖME PAJUDĖTI LAUKE IR TUO PAČIU PASIDŽIAUGTI SNIEGU.
UŽKANDŽIAVIMO Pagrindai:
Vanduo yra būtinas! Visgi gerti rekomenduojama 30 minučių prieš ar po valgio, kad nepersipildytų vaiko skrandukas.
Geriausi užkandžiai yra tie, kuriuose yra mažai cukraus, riebalų ir druskos.
Visada verta savęs paklausti – kokių vertingų maistinių medžiagų šis produktas suteiks mano vaikui?
Įtraukite vaiką į maisto gamybos procesą!
Taip lengviau supažindinsite vaiką su sveikais užkandžiais
Vaikai mieliau ragaus naujų produktų, jei patys juos gamins
Turiningai praleisite laiką kartu
SVEIKOS PĖDUTĖS- LAIMINGAS VAIKAS :)